Věděli jste, že si můžete doma udělat herní místnost? Pokud máte nevyužitou malou místnost, do které se vám nevleze nábytek, abyste z ní mohli udělat například pokoj pro hosty, vyzkoušejte herní koutek. Divili byste se, kolik lidí má podobnou místnost doma. Jestliže o herním koutku nevíte žádné informace, není to příliš složitá činnost, co se týče zařizování.
Čím začít?
Ačkoli se jedná o herní koutek, začněte u vymalování místnosti. Tady bude záviset na vás, jakou barvu zvolíte. Jestli se rozhodnete přímo pro zelenou, která se pro herní aktivity využívá běžně nebo zvolíte zcela odlišnou variantu. Pokud se vám zelená barva nehodí do interiéru celého bytu nebo rodinného domu, nezbývá vám nic jiného než místnost přizpůsobit ostatním pokojům.
Jakmile máte vymalováno, můžete se pustit do zařizování herního koutku. Samotné zařizování bude závislé na tom, jak velká je daná místnost. Pokud tam například chcete kulečníkový stůl, měla by být dostatečně velká na to, aby se kolem něj dalo procházet. Nesnažte se místnost přeplnit. Vždy myslete na to, že musí být průchozí.
Jaké zařízení vybrat do herního koutku?
Jestliže je kulečníkový stůl příliš velký, sáhněte po jiných hrách, které zabaví úplně stejně, jako kulečníkový stůl. Jednou z možností mohou být elektronické šipky, menší stůl na karetní hry apod. Vraťme se zpátky ke kulečníkovému stolu. Máte prostor velký, že by se vám tam kulečníkový stůl vlezl, ale vás tato aktivita zase tolik nebaví? Druhou možností je ping pongový stůl. Stoly jsou svým způsobem stejně velké, jen se jedná o zcela jinou aktivitu.
Čemu v konečném důsledku dáte přednost bude na vás. Kromě zmiňovaných aktivit se dá místnost přizpůsobit i míčovým hrám. Pochopitelně menším, u kterých je zapotřebí menší míček. Po dokončení zařizovacích prací je dobré dát do místnosti i jiné světlo. Nejlepší možností je mimo jiné přidat i dvě lampičky. Pokud se rozhodnete pro večerní hru, bude se vám náramně hodit.